AKCJA CHARYTATYWNA DLA ANTKA SMORAWSKIEGO

AKCJA CHARYTATYWNA  dla Antka Smorawskiego

Niesamowita atmosfera towarzyszyła  24 sierpnia od godz. 17:00 na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „MORMIN”. Rozpoczęła się impreza „AKCJA CHARYTATYWNA dla Antka Smorawskiego”. Chłopiec  cierpi na nieuleczalną chorobę jaką jest miopatia (choroba mięśni). Każdy dzień dla niego to walka o siebie i swoje marzenia. Chciałby podróżować, zwiedzać świat, pojechać do Los Angeles.  Lubi czytać książki, interesuje się historią. Chce się bawić i mieć przyjaciół. A to tylko część marzeń. Codziennie rodzice chłopca toczą walkę – Antek ze swoim organizmem, a oni o fundusze tak potrzebne na jego rehabilitację.

            Pomysł na zorganizowanie Akcji Charytatywnej zrodził się spontanicznie po obchodach Dni Ostroroga. To dzięki DJ i zespołom w szczególności ADONIS Pan Piotr Sikora i Błażej Drab , którzy  występowali  na imprezie, a poruszył ich los Antka postanowili zagrać charytatywnie zwracając się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ostroróg o możliwość przygotowania takiej akcji. Podjęliśmy się wyzwania i zorganizowaliśmy taką akcję.  Dzięki temu w sobotnie popołudnie Ośrodek Rekreacyjny „MORMIN” zmienił się w wielobarwne miejsce przepełnione pozytywną energią i  chęcią niesienia pomocy drugiemu.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał  Burmistrz  Miasta i Gminy Ostroróg Pan Roman Napierała.  Program Akcji Charytatywnej rozpoczęliśmy  na scenie koncertem Sławka Człapy, Błażeja Draba oraz koncertem zespołu Adonis. Od godziny 20:00 na scenę zawitali  Dj-e grając dla Antka. Rozpoczął Dj MIKE, a następnie DJ PRO-MIX, DJ MICHAEL DAVE oraz DJ RICK BELL. Również do akcji włączyła się Pani Ania Rychczyńska, która przeprowadziła pokazowy trening „ŻYJ ZDROWO”.  Dla dzieci zostały przygotowane animacje  (malowanie buziek, kolorowe warkoczyki i  balony)  ufundowane przez FUNDACJĘ „RO-MANY” przy współpracy Stowarzyszenia MAMY DZIECIOM z Dobrojewa.  Również Obwód Miejski Nr 1 dla dzieci przygotował gry, zabawy, lody, kiełbaski z grilla oraz słodycze.

Przy plaży zostały rozegrane mecze piłki siatkowej drużyn 4-osobowych. Rywalizowało 5 drużyn, a były to:

– Drużyna „Przyszliśmy tylko tutaj popatrzeć”;
– Drużyna „Rodzinka”;
– Drużyna „Dzikie koty” Samołęż;
– Drużyna „Kociaki” Samołęż;
– Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Bobulczyn.

Mecze przebiegały sprawnie i bardzo miłej atmosferze. Po rozegranych meczach wszyscy uczestnicy przenieśli się na scenę, gdzie zostały odczytane wyniki. Zwyciężyła drużyna „Dzikie koty” Samołęż. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięska drużyna „Dzikie Koty” Samołęż  oprócz medali otrzymała  pamiątkowe upominki i jabłko – symbol naszej „Akcji charytatywnej dla Antka Smorawskiego”. Serdeczne podziękowania kierujemy  dla Pana Tomasza Cembrowicza, za pomoc przy rozgrywkach meczy piłki siatkowej.

Dodatkowymi atrakcjami była przejażdżka bryczką, dmuchańce, wata cukrowa , popcorn oraz stoisko gastronomiczne.

Zbiórka na rzecz Antka prowadzona była przez Fundację” Złotowianka” ze Złotowa. Osoby kwestujące obdarowywały symbolem akcji „jabłkiem” wszystkich biorących udział na imprezie. Dziękujemy sponsorom za ufundowanie  tak dużej ilości jabłek na sobotnią akcje charytatywną.

Dziękujemy strażakom z  gminnych jednostek OSP Ostroróg.  Podziękowania należą się wszystkim, którzy włączyli się w „Akcję Charytatywna dla Antka Smorawskiego”. 

Każda akcja charytatywna i społeczna uczy nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej.

 

Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…

Wtedy proste – dziękujemy-zawiera wszystko co chcemy wyrazić i powiedzieć…

DZIĘKUJEMY

 

             BP Ostroróg

Godziny otwarcia Biblioteki

Poniedziałek    8.00-15.00
Wtorek             8.00-18.00
Środa               8.00-15.00
Czwartek         8.00-16.00
Piątek              8.00-16.00
Sobota nieczynne

„Kolorowe Biblioteki”
tekst alternatywny
LIBRA 2000
tekst alternatywny
BIP
tekst alternatywny
Polecamy
tekst alternatywny Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach
Licznik odwiedzin