FERIE ZIMOWE

Relacje z Ferii Zimowych w Bibliotece.

Podczas tegorocznych ferii zimowych, które odbyły się w dniach 27-31 stycznia  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ostroróg, dzieci miały możliwość skorzystania z różnorodnych zajęć.
W pierwszy dzień ferii główną atrakcją dla uczestników w bibliotece były zajęcia z animatorem panią Irminą Piechotą, która zapewniła dzieciom mnóstwo zabawy i uśmiechu. Chętnych dzieci nie brakowało do malowania twarzy oraz wykonywania kolorowych tatuaży. Niezapomnianą atrakcją był pokaz baniek różnego rodzaju, a szczególności  największą frajdę sprawiły bańki dymne.
 Następnego dnia dzieci miały spotkanie z leśnikiem – Panem Markiem Wójtowskim. Dzieci pogłębiły wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców.  Były bardzo aktywne i zadawały mnóstwo pytań. Świetnie poradziły sobie z quizem przyrodniczym, po którym otrzymały nagrody. Po spotkaniu dzieci wykonały piękne rysunki – jakie zwierzęta żyją w lesie. Na podsumowanie każde dziecko, otrzymało certyfikat przyjaciela lasu.
W środę również odwiedziła nas Pani Irmina Piechota,  która przygotowała kolejną atrakcje – tworzenie balonowych zwierzaków, co sprawiło uczestnikom świetną zabawę. Nie zabrakło również muzyki oraz tanecznych kroków, z którymi dzieci sobie świetnie poradziły.
W czwartek w bibliotece zagościła u nas Pani Katarzyna Ledwoń, która przeprowadziła  kreatywne zajęcia.  Dzieci własnoręcznie ze skarpety  tworzyły piękne, bajkowe krasnale z brodą i czapeczką.  Skrzaty sprawiły, że na twarzach uczestników zagościł uśmiech .
Podczas ferii nie zabrakło ulubionych gier planszowych oraz zabawy w kalambury. Było mnóstwo dobrej zabawy.
Na zakończenie pojechaliśmy  z grupą do Poznania do kina Helios na film pt.” Chłopiec i Wilk”. Po seansie udaliśmy się do McDonald’s.

Bardzo się cieszymy, że dzieci tak aktywnie uczęszczały na zajęcia . W prowadzeniu ferii brali udział pracownicy biblioteki, instruktorzy oraz zaproszeni goście, którym składamy serdeczne podziękowania.
Biblioteka Publiczna