FERIE ZIMOWE

Relacje z Ferii Zimowych w Bibliotece.

Podczas tegorocznych ferii zimowych, które odbyły się w dniach 27-31 stycznia  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ostroróg, dzieci miały możliwość skorzystania z różnorodnych zajęć.
W pierwszy dzień ferii główną atrakcją dla uczestników w bibliotece były zajęcia z animatorem panią Irminą Piechotą, która zapewniła dzieciom mnóstwo zabawy i uśmiechu. Chętnych dzieci nie brakowało do malowania twarzy oraz wykonywania kolorowych tatuaży. Niezapomnianą atrakcją był pokaz baniek różnego rodzaju, a szczególności  największą frajdę sprawiły bańki dymne.
 Następnego dnia dzieci miały spotkanie z leśnikiem – Panem Markiem Wójtowskim. Dzieci pogłębiły wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców.  Były bardzo aktywne i zadawały mnóstwo pytań. Świetnie poradziły sobie z quizem przyrodniczym, po którym otrzymały nagrody. Po spotkaniu dzieci wykonały piękne rysunki – jakie zwierzęta żyją w lesie. Na podsumowanie każde dziecko, otrzymało certyfikat przyjaciela lasu.
W środę również odwiedziła nas Pani Irmina Piechota,  która przygotowała kolejną atrakcje – tworzenie balonowych zwierzaków, co sprawiło uczestnikom świetną zabawę. Nie zabrakło również muzyki oraz tanecznych kroków, z którymi dzieci sobie świetnie poradziły.
W czwartek w bibliotece zagościła u nas Pani Katarzyna Ledwoń, która przeprowadziła  kreatywne zajęcia.  Dzieci własnoręcznie ze skarpety  tworzyły piękne, bajkowe krasnale z brodą i czapeczką.  Skrzaty sprawiły, że na twarzach uczestników zagościł uśmiech .
Podczas ferii nie zabrakło ulubionych gier planszowych oraz zabawy w kalambury. Było mnóstwo dobrej zabawy.
Na zakończenie pojechaliśmy  z grupą do Poznania do kina Helios na film pt.” Chłopiec i Wilk”. Po seansie udaliśmy się do McDonald’s.
 
Bardzo się cieszymy, że dzieci tak aktywnie uczęszczały na zajęcia . W prowadzeniu ferii brali udział pracownicy biblioteki, instruktorzy oraz zaproszeni goście, którym składamy serdeczne podziękowania.
Biblioteka Publiczna

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Godziny otwarcia Biblioteki

Poniedziałek    8.00-15.00
Wtorek             8.00-18.00
Środa               8.00-15.00
Czwartek         8.00-16.00
Piątek              8.00-16.00
Sobota nieczynne

„Kolorowe Biblioteki”
tekst alternatywny
LIBRA 2000
tekst alternatywny
BIP
tekst alternatywny
Polecamy
tekst alternatywny Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach
Licznik odwiedzin