Biblioteczne Mikołajki

 

Dziś Mikołajki, więc czas na prezenty! Barbara Kalemba oraz Grażyna Szydłowska postanowiły wyruszyć w teren Miasta z misją obdarowania każdego napotkanego słodkim upominkiem. Zaskoczeni Mieszkańcy odpowiadali serdecznym uśmiechem, doceniając tegoroczną akcję.

Biblioteczne Mikołaje odwiedziły Urząd Miasta i Gminy, Aptekę, Przedszkole, Zespół Szkół, Bank Spółdzielczy, miejscowe sklepy, a także mimo niesprzyjającej pogody, dzielnie rozdawały cukierki na ulicach.

Drobny gest potrafi sprawić ogromną radość, więc korzystając z nadchodzących Świąt, postarajmy się sprawić bliskim odrobinę przyjemności.

 

 

 

 

 

Tematyczne zajęcia świetlicowe rozpoczęte!

 

Pierwsze tematyczne zajęcia świetlicowe pod nazwą „Ozdoby Bożonarodzeniowe” już za nami!

W dniu 25 listopada 2017 r.  odwiedziliśmy sołectwa Szczepankowo oraz Bobulczyn.

W zajęciach wzięło udział 16 dzieci w Bobulczynie,  natomiast w Szczepankowie czworo. W programie zajęć świetlicowych odbyły się warsztaty tematyczne związane ze Świętami Bożonarodzeniowymi. Warto pielęgnować takie tradycje i przekazywać naszym dzieciom. Okazało się, że niewielkim kosztem można stworzyć coś oryginalnego, czym okazały się przepięknie zrobione choinki oraz bombki z włóczki. Każda ozdoba była inna i okazała się jedyna w swoim rodzaju. Wszystkie prace  powstały pod okiem Pani Krystyny Straburzyńskiej.

Na zakończenie warsztatów  dla wszystkich uczestników Dyrektor Biblioteki przygotowała słodką niespodziankę. Również Prezes Stowarzyszenia „Aktywne Kobiety z Bobulczyna” Pani Maria Libera oraz Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi „Szczepany” Pani Elżbieta Drewniak uraczyły dzieci słodyczami. Za zaangażowanie wszystkim bardzo dziękuję.

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w w/w warsztatach dnia 2 grudnia 2017r. na  świetlice wiejskie do

BININA od godz. 9:00 – 12:00
DOBROJEWA od godz. 12:30 – 15:30.

Do zobaczenia na następnych warsztatach.

Program Biblioteki Narodowej

Nowości biblioteczne – jesień 2017

 

Mamy przyjemność przedstawić kolejne nowości w naszych zasobach bibliotecznych. Nasz księgozbiór powiększył się o najnowsze dzieła najpopularniejszych autorów. Książki, które nie schodzą z list bestsellerów są już do Państwa dyspozycji. Serdecznie zapraszamy!

 

Konkurs z okazji Dnia Pluszowego Misia

Zaproszenie na zajęcia świetlicowe

Informacja o bezpłatnych zajęciach sekcji.

Najsmaczniejsze rogale w Gminie

 

W tym roku po raz pierwszy Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs na najsmaczniejsze rogale świętomarcińskie.

Pomysł zrodził się spontanicznie, tym bardziej cieszymy się, że w konkursie wzięło udział tak wiele osób, mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze więcej uczestników – powiedziała Grażyna Szydłowska tuż przed ogłoszeniem wyników.

Celem konkursu było oczywiście propagowanie tradycji wypieku rogali i aktywizacja mieszkańców. Uczestnikami mogły być zarówno osoby prywatne jak i sołectwa, stowarzyszenia oraz inne organizacje.

Specjalnie na tę okazję powołana komisja oceniała dobór składników, dekoracje i wygląd wypieków i oczywiście ich smak. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a twórcy najlepszych wypieków nagrody rzeczowe. Wszyscy obecni na Wieczornicy z okazji Święta Niepodległości mieli okazję spróbować konkursowych rogali.

A oto najlepsi z najlepszych:
1. Stowarzyszenie Aktywne Kobiety z Bobulczyna
2. Stowarzyszenie Szczepany Szczepankowo
3. Panie Joanna i Agata Góra
4. Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych
5. Stowarzyszenie MAMY Dzieciom w Dobrojewie

 

 

Wieczornica poświęcona Niepodległej Polsce

 

10 listopada mieszkańcy gminy Ostroróg zebrali się w sali sesyjnej Urzędu, aby rozpocząć świętowanie Narodowego Święta Niepodległości.

Na uroczystej Wieczornicy obecne były władze Miasta i Gminy Ostroróg, a także sołtysi, poczty sztandarowe i oczywiście mieszkańcy. Scenariusz uroczystości przygotowała Biblioteka Publiczna, a całość poprowadziła Grażyna Szydłowska.

Spotkanie było okazją do tego, aby każdy mógł docenić jak wielką wartością jest wolna Ojczyzna, a także przypomnieć sobie, jak wielu o tę wolność walczyło. Naszych przodków, zasłużonych dla Polski, przywołał w swoim przemówieniu Burmistrz Sławomir Szałata, podkreślił, że należy pielęgnować pamięć o tych, którym tak wiele zawdzięczamy. Trudną drogę do niepodległości przedstawił w prezentacji Konrad Kaszkowiak, który szczególną uwagę poświęcił bohaterom walczącym o wolność, pochodzącym z ostroroskiej ziemi.

Narody, tracąc pamięć, tracą życie – o tej ważnej prawdzie przypomnieli uczniowie Zespołu Szkół w Ostrorogu, którzy wspólnie z nauczycielami przygotowali część artystyczną. Przedstawienie wypełnione patriotycznymi pieśniami i poezją, mówiącą o miłości ojczyzny, wzbudziło u wielu obecnych ogromne wzruszenie. Była również okazja do wspólnego śpiewu razem z chórem „Ostrorogskie Jaśki”, który wprowadził nas w atmosferę dawnych czasów.

Na zakończenie ogłoszono zwycięzców konkursu na rogala Marcińskiego i wszystkich obecnych zaproszono do wspólnego świętowania przy słodkim poczęstunku w Bibliotece Publicznej.

 

Informacja Dyrektora Biblioteki Miasta i Gminy Ostroróg

Godziny otwarcia Biblioteki

Poniedziałek    8.00-15.00
Wtorek             8.00-18.00
Środa               8.00-15.00
Czwartek         8.00-16.00
Piątek              8.00-16.00
Sobota nieczynne

„Kolorowe Biblioteki”

tekst alternatywny

LIBRA 2000

tekst alternatywny

BIP

tekst alternatywny

Polecamy

tekst alternatywny Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach

Licznik odwiedzin